windowssupport.org The Activation Keys and Download Links will be sent directly to the email address associated with your purchase after payment is confirmed. Deliveries are generally completed in 5 - 60 minutes, but may take longer depending on the time of purchase. Office Professional Plus 2016 Key online windows 10 key online office-professional-plus-2013 key parajumpers sale canada goose sale במדרון - שלילת הזכות להתייחדות של אסיר "ביטחוני" עם בת-זוגו בכלא בשל היותו ערבי
מאמרים
היסטוריה, זיכרונות
תרבות
Français English عربى  Etc.

20/9/2009-3/12/2009
הילד מיתר נהרי (כתה ו') ממושב מדרך עוז: אני הייתי רוצה שגלעד שליט יחזור מהר!
"הקפאת הבנייה הזמנית" - תרמית שלא תצלח / י.אלגזי
ד"ר יצחק ביילי: אין להשתלט ואין לגזול את אדמות הבדווים בנגב
איקרית ובירעם: 61 שנים לעוול / اكرت وبرعم: 61 سنة لظلم
ההכשר שהעניק "הארץ" לטרוריסט ראוף דנקטאש מקפריסין
יום הילד הבינלאומי 2009 : תמונת מצב עגומה
זהירות: לאומנות, גזענות !
במעצמה העשירה בעולם, ארה"ב : שעור גבוה של תמותת תינוקות וילדים רעבים
תופעת סרבנות הגיוס חיה וקיימת / אור בן דוד וּולאא נפאע בכלא
במדרון - שלילת הזכות להתייחדות של אסיר "ביטחוני" עם בת-זוגו בכלא בשל היותו ערבי
גם הבנקים מנצלים את מהגרי העבודה מאפריקה
תסוכל הצעת החוק למניעת הסתננות !
אורית רונן: בחסות הביטוח הלאומי חברות סיעוד פוגעות במהגרי עבודה
"אשמתו" של עבד אבו קטיפאן מלוד - שנולד כערבי ישראלי וכבנם של עקורי פנים
יוסף אלגזי: על דיני מלחמה, ירושלים ולאומנות
אהוד קריניס: על גזר דינו של עזרא נאווי ומשמעותו הפוליטית
יוסף אלגזי: מדוע צריך ללמוד ערבית
עבדאללה אבו רחמה מתאר פשיטה לילית של צה"ל בבילעין
לזכרן של עביר עראמין וסמדר אלחנן / מאיה בז'רנו, שיר / האבא של עביר להוריה של סמדר, מכתב
ניאו-קולוניאליזם בנוסח סיני באפריקה
יוסף אלגזי: סין, האכזבה
פרשת פולנסקי / מאמר מאת שרגא עילם / מדברי קורבן האונס / הודאת פולנסקי / פרשיית אסי דיין
ברכות לפרופסור עדה יונת על הכרזה אמיצה
בעקבות עסקת הקלטת: חובה להאיץ את המו"מ לשחרורם של גלעד שליט ואסירים פלסטינים !
כך גוזל הכיבוש מים מהפלסטינים
פּעילוֹת מחסום Watch מדווחות מקלנדיה
שיירת מים ועצרת מחאה בנגב

בַּ מִ דְ ר וֹ ן

 

מדוע רוצח של 7 אנשים ורוצח של ראש ממשלה

 זכאים להתייחד עם בנות זוגם בכלא ולהביא ילדים לעולם

ואילו מאסיר "ביטחוני" נשללת זכות זו –

משום ששני הראשונים הם יהודים והשלישי ערבי ?

 

העובדות היבשות:

* ב-20 במאי 1990, רצח עמי פופר שבעה פלסטינים תושבי עזה ופצע 11 נוספים שעה שהמתינו לעבודה בצומת גן הוורדים בראשון-לציון. ביוני 1993 פופר נישא לאשה. במהלך השנים נולדו להם 3 בנים. ב-1997 יצא לחופשה ראשונה מהכלא. באותה שנה קצב הנשיא עזר וייצמן את עונשו ל-40 שנה. ב-17 בינואר נהרגו אשתו ואחד מבניו בתאונת דרכים שאירעה, על פי דיווחי המשטרה בעת שהוא ביצע עקיפה בפס לבן ונהג ללא רישיון בזמן חופשה מהכלא. הוא נדון בעסקת טיעון ל-6 חודשי מאסר. בינואר 2009 התחתן שני.

* ב-4 בנובמבר 1995, רצח יגאל עמיר את ראש הממשלה יצחק רבין בתום עצרת תמיכה בתהליך השלום בתל אביב. במהלך משפטו הודה הרוצח, "פעלתי על פי 'דין רודף'... יריתי את שני הכדורים ליתר ביטחון שאני פוגע בו. לא רציתי שום סיכוי שהוא יישאר פעיל בתור ראש ממשלה. לכן הכדור הראשון לא היה מספיק בשבילי כי ייתכן שלא פגעתי בעמוד השדרה, לכן יריתי כדי להיות בטוח שאני פוגע". עמיר הורשע, ונדון למאסר עולם ועוד שש שנים על פציעת מאבטח. במשפט נוסף נדון לחמש שנות מאסר (ולאחר ערעור המדינה הוחמר העונש ל-8 שנות מאסר) על קשירת קשר יחד עם אחיו ועדני. כל העונשים ניתנו במצטבר. עמיר מעולם לא הביע חרטה על הרצח, ובראיון שנתן בחודש מאי 2004 חזר והדגיש שלדעתו הוא פעל בצורה נכונה. באוגוסט 2004 קידש עמיר אשה "באמצעות שליח". ביולי 2005 קבע בית דין רבני כי נישואיו עם אותה אשה  תקפים, וב-5 בפברואר 2006 הכיר היועץ המשפטי לממשלה בנישואין אלו. ב- באוקטובר 2006 אפשרו השלטונות לבני הזוג לקיים ביקורי התייחדות. שנה לאחר מכן נולד בנם הראשון שנימול בטכס בו השתתף יגאל עמיר.

            * ואליד דקה, תושב העיר בקה אלע'רביה בישראל  נדון ב-1986 למאסר עולם בגין מעורבותו ופעילותו בחוליה של החזית העממית. העבירה החמורה ביותר שבה הורשע נגעה לאחריותו העקיפה, לכאורה, לחטיפה ולרצח חייל. דקה הכחיש את מעורבותו ברצח החייל. כל בקשותיו לקיום משפט חוזר ולקציבת עונשו נדחו. ב-1999 נישא דקה לאשה פעילת זכויות אדם, אך נשללה מבי הזוג הזכות להתייחד. ביולי 2008 עתר "עדאלה, המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל" בשמו של דקה לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד החלטת שרות בתי הסוהר (שב"ס) לשלול מדקה (היום בן 47) ומבת זוגו (היום בת 39) את הזכות להתייחד ולהביא ילד לעולם. ב-21 בספטמבר 2009 דחה בית המשפט את העתירה. ב-27 הגישה  עו"ד עָבִיר בָּבְּר מעדאלה בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון.

 

בבקשתה, ציינה עו"ד עביר בכר בין השאר כי שלילת זכותו של דקה להתייחד עם בת זוגו על מנת להביא ילד לעולם מהווה פגיעה בזכות לחיי משפחה ולכבוד ובזכות להליך הוגן; הפגיעה בזכויות החוקתיות של דקה  הנה שלא כדין; הראיות החסויות שהגישו השלטונות נגד דקה אינן מהוות ראיה מנהלית ברורה ומשכנעת לצורך פגיעה בזכויות יסוד חוקתיות; הפגיעה בזכויותיו של דקה היא בלתי מידתית, היא גורפת ונעדרת בדיקה אינדיבידואלית.

עוד הדגישה הפרקליטה בעתירתה, כי סיווגו של דקה כ"אסיר ביטחוני" איננו אמור לעמוד לו לרועץ למימוש זכויותיו החוקתיות. "נסיבותיו האישיות כמי שנמצא בכלא כבר למעלה משני עשורים וכמי שחל שינוי משמעותי ופומבי בתפיסותיו האידיאולוגיות ובהשתייכותו הפוליטית, מחייבות בחינה פרטנית ולא שלילה גורפת. בנסיבותיו של המבקש, אי מתן התייחדות כמוהו כשלילת זכותו וזכותה של רעייתו להביא ילדים לעולם לעד. הזמן עובר וגילם של בני הזוג הולך ועולה. רעייתו של מר דקה נמצאת בסוף שנות השלושים לחייה (היא בת 39) ורק לאחרונה מלאו לדקה 47 שנים. ככל שגילם של בני הזוג מתקדם, הסיכוי שלהם להרות יורד. מכאן שכל עיכוב במיצוי זכות זו בהקדם עלול לגרום לבני הזוג נזק עתידי בלתי הפיך. העלמת עין מהאדם ומצלם הפרט שבאסיר על ידי אי עריכת בדיקה אינדיווידואלית איננה יכולה להתפרש אלא כדה-הומניזציה של אותו אסיר וכפגיעה בלתי מידתית בזכויותיו החוקתיות.

החלטת בית המשפט המחוזי נותנת אור ירוק לשב"ס להמשיך ולפגוע בזכויותיהם הבסיסיות של האסירים הפלסטינים המסווגים כ"אסירים ביטחוניים", בהסתמך על חומרים מודיעיניים בלבד ובלי לטרוח להוכיח ולו ברמה בסיסית כיצד מימוש זכות אלמנטארית בכלא יביא לפגיעה בביטחון המדינה. עולה חשד גדול, ציינה עו"ד בכר,  "שמא שיטת מיון האסירים שבה נוקט המשיב לא נועדה אלא לחפות אחר מדיניות אפליה מוסוות כנגד אסירים ערבים שביצעו עברות על רקע אידיאולוגי להבדיל מאסירים יהודים. רובם של האסירים המסווגים כביטחוניים הנם ערבים, אך יש ביניהם עשרות של יהודים שהורשעו בגין ביצוע עבירות על רקע לאומני ואידיאולוגי. האסירים היהודים המסווגים כביטחוניים זוכים למימוש זכויות לרבות התייחדות, על אף הסיווג הביטחוני בבית הכלא. כך לגבי האסיר יגאל עמיר שהורשע ברצח ראש ממשלה על רקע אידיאולוגי ובינתיים זכה לראות את בנו הבכור, וכך למשל לגבי עמי פופר שהורשע בשנת 1990 בגין רצח 7 פועלים פלסטינים ופצע 11 פועלים. בשנת 1993 פופר התחתן בבית הכלא ובשנת -1995 נולד בנו הבכור. מאז נולדו לו עוד שני בנים. האפליה בעניין ההתייחדות מצטרפת לשורה ארוכה של הבחנות בין אסירים ערבים ויהודים, אזרחי המדינה, אשר נותנות עדיפות לאסירים היהודים חרף הזהות באופי העבירות, ביצוען והרקע למעשים".

יוסף אלגזי

 

 

           

 

 

10/11/2009