windowssupport.org The Activation Keys and Download Links will be sent directly to the email address associated with your purchase after payment is confirmed. Deliveries are generally completed in 5 - 60 minutes, but may take longer depending on the time of purchase. Office Professional Plus 2016 Key online windows 10 key online office-professional-plus-2013 key parajumpers sale canada goose sale גלעד שליט עדיין בשבי / קולות מצפון כנגד קולות רשע / י.א.
מאמרים
היסטוריה, זיכרונות
תרבות
Français English عربى  Etc.

27/3/2010-17/5/2010
המאבק הבלתי-אלים זקוק לנשים / אסמא עספוּר / סינג'ל, פלסטין
יוצאת לאור / ד"ר אורית גלילי-צוקר
ממעללי השב"כ: שוב מעצר באישון לילה, שוב צו איסור פרסום, שוב מניעת מפגש עם עו"ד
הפגנת הבדואים בתל-אביב - 12.5.2010 / קטע ווידיאו / הטלוויזיה החברתית
ירושלים 2010: האמת שמאחורי הכותבות / حقوق الإنسان في القدس 2010: حقائق ومعطيات
גלעד שליט עדיין בשבי / קולות מצפון כנגד קולות רשע / י.א.
חסן / עודד פלר
מאי 1945: 65 שנים לניצחון על גרמניה הנאצית
סלמאן מצאלחה: ביקור עלוב בלוב / לטיפה אגבריה: פגישה עם המשיח הלובי
שואה של אחרים - מוכרחים להודות: גם אנחנו מכחישי שואה / יואב לף
השנה - בפעם הראשונה תורכים ציינו בפומבי באיסטנבול את הג'נוסייד הארמני
מוזיאון המצפון / ג'אן דוּנְדַאר, תורכיה
מופת האימהות של כיכר מאי בבואנוס איירס / מסרבים לשכוח את פשעי הכת הצבאית
יחידת רישום מסתננים / ענת בן דור
"הפרשה הבטחונית" ועריצות השב"כ / יוסף אלגזי
סרטון לזכרו של באסם אבו רחמה מבילעין / שנה לרציחתו
מזדהים עם הבדואים בנגב
מוחמד ותד / בּוּשָה ערבית
עודד פלר / התמונות שלי
גינוי להוצאתם להורג של שני פלסטינים בידי חמאס בעזה
הבהרות "הארץ" להבנת פרשת קם ומדיניות העיתון
יונתן ברמן: אורי בלאו - פליט ?
דרכי האופל בהן מגייסת ישראל משתפי פעולה / איה קניוק
1. מי שחגגו בחג ומי שעמדו בתורים לחבילת מזון; 2. הצעת אחיתופל של שר הרווחה / י.אלגזי
היתר לקורת גג / סרטון המציג את המכשולים העומדים בפני האזרחים הערבים בישראל להשגת קורת גג חוקית
קורי השקרים של צה"ל / יוסי שריד: דם ומצות
מאות בהפגנה בת"א נגד גירוש ילדים של מהגרי עבודה
היום הבינלאומי נגד גזענות (21.3.2010) / הישובים הערבים בנגב, תחקיר

גלעד שליט עדיין בשבי

קולות מצפון כנגד קולות רשע

             גלעד שליט השבוי בידי חמאס למעלה מ-1,400 ימים - עדיין בשבי בעזה. ארגון חמאס, המתעקש לא לשחרר אותו לביתו ולמשפחתו - מתעלל בו, בבני משפחתו ובלמעלה מאלף אסירים פלסטינים שישתחררו מהמאסר במסגרת עיסקת חילופים. ממשלת ישראל  הנוכחית, בראשותם של נתניהו-ברק-ליברמן-ישי - כמו קודמתה, בראשותו של אהוד אולמרט, נוהגת בהפקרות ובאכזריות בשל חוסר נכונותה להגיע לעיסקת פשרה לה מצפים רבים, רבים מאוד, הן בישראל והן בפלסטין. הדברים הגיעו עד כדי כך שאפילו מי שעמד שנים רבות בראש השב"כ, אברהם שלום, הכריז לאחרונה, "הם [חמאס, י"א] רוצים 900, הייתי נותן 900 ועוד אלף, כולל כל השמות המפורסמים (...), גם  ברגותי [מרואן, י"א], בלי בעיות, זה אחד שצריך לצמוח פוליטית, וזה בתנאי שבאסטרטגיה שלך אתה רוצה להגיע לשלום" (הארץ, המוסף, 7.5.2010). העקשנות שמגלים שני הצדדים, חמאס וממשלת ישראל, היא בלשון המעטה נפשעת, ברברית.

            מלכתחילה, נמניתי עם אלה שתבעו את שיחרורם בכל מחיר של גלעד שליט  ושל פלסטינים האסורים בישראל. די לסחר-מכר הממושך העלול להסתיים באסון. זכרו פרשת רון ארד. אני מתנגד לאותה פעילות בישראל התובעת לנקוט צעדי נקם וענישה נגד פלסטינים הכלואים בישראל ונגד משפחותיהם. מקורות ישראלים רישמיים מאיימים להחמיר עוד יותר את תנאי כליאתם של האסירים הפלסטינים. אני כואב את העובדה שרוב השמאל הרדיקלי כביכול אינו שותף לתביעה לשחרורם לאלתר של גלעד שליט ואסירים פלסטינים במסגרת של עיסקת חילופים.

            במדור שפות מתפרסם מאמר שכתב המשורר סלמאן מצאלחה תחת הכותרת, "גלעד שליט והמצפון הנעדר". המאמר התפרסם באתר בשפה הערבית, "זה הזמן - למען השכלה, רציונליות, חילוניות, קידמה" (الأوان – من أجل ثقافة عقلنية علمنية تنويرية) –  http://www.alawan.org, וכן באתרו האישי: "מצד אחרمن جهة أخرى – On The Other Hand  - http://www.salmaghari.blogspot.com.

במאמרו המצפוני, מוחה מצאלחה על המשך שבייתו של גלעד שליט בעזה ועל המחיר הכבד שמשלמים הפלסטינים בגין המשך שביו. מצאלחה תובע לאפשר לבני משפחתו של שליט לבקרו בשבי בעזה כשם שמשפחות אסירים פלסטינים מבקרות אצל יקיריהן בכלא בישראל, ולאפשר לצלב האדום לבקר אצלו בעזה ולעמוד מקרוב על מצבו. "קול המצפון הפלסטיני חייב להישמע בפומבי, זהו הקול אותו מבין העולם הנאור ומזדהה עימו" – סיכם מצאלחה  ( صوت الضّمير الفلسطينيّ الأخلاقي الّذي يجب أن يصدر علانيةً، وهذا هو الصّوت الّذي يفهمه العالم المتحضّر ويتعاطف معه.)

            בניגוד משווע, ביום ג' 4.5.2010, התפרסם באתר חד"ש בשפה הערבית מאמר-נְבָלה ארוך תחת הכותרת "מכתב לנועם ואביבה שליט" (رسالة إلى نوعم وأبيبة شاليط). המחבר מטיח בהוריו של גלעד שליט כמעט את כל החטאים שחוטאת ישראל כלפי הפלסטינים. הוא שואל את ההורים הכואבים, בין השאר, מה היה חסר להם בצרפת שהם באו לחיות בישראל; האם הם מודעים לעובדה שהם חיים ביישוב הילה שניבנה על אדמה ערבית השייכת לכפר מעיליה בגליל. בסכום, כותב המחבר, "גברתי: הדמעות שלכם מוכרות ושקופות ואיש אינו מאמין להן אפילו אם אובמה יעניק לכם כל מה שבידו. ההיסטוריה עוד תגזור עליכם תבוסה ותזרוק אתכם לאשפה של העמים, במאוחר או במוקדם !!!" (سيدتي: إن دموعكم أصبحت معروفة ومكشوفة ولن يصدقها أحد حتى لو أمدكم أوباما بكل ما يملك. لأن التاريخ سوف يحكم عليكم بالهزيمة ويرميكم في مزبلة الشعوب، إن طال الزمن أو قصُر!!!)

            לא במקרה אינני מפרסם את שמו של מחבר מכתב-התועבה משפרעם. ברור שאנשים עם דעות כמו שלו מצויים גם בהרצליה וגם באום אלפחם, גם בקריית אתא וגם בסח'נין. כל אחד מהם והלאומנות שמניעה אותו. אלה ואלה מתנגדים לכל פשרה הוגנת שתשים קץ לעוול, לסבל, לשפיכות הדמים, ולפּליטוּת, שתביא שלום צודק. אלה ואלה מתנגדים לעיסקת חילופים שתחזיר הן את גלעד שליט והן אלפי אסירים פלסטינים לבתיהם וליקיריהם. אלה ואלה מודרכים על-ידי מוסר הג'ונגל (אינני בטוח אם איננו עושה בהקבלה הזו עוול לחיות שבג'ונגל).

מה שקומם אותי במכתב-הנבלה להוריו של גלעד שליט היא העובדה שאתר מפלגתי, במקרה זה חד"ש-מק"י, פירסם אותו. אודה: כמה שהמכתב הזה זעזע אותי, הוא גם לא לגמרי הפתיע אותי. מזה זמן, מדי פעם, אני  נתקל באתר של חד"ש-מק"י בביטויים של לאומנות, בביטויים של סניגוריה על חמאס, חיזבאללה, נסראללה, הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית וראאד צלאח המרבה לאחרונה להתחבק ולהתנשק עם חבר-הכנסת של חד"ש משפרעם. הפעם, המכתב למשפחת גלעד שליט הרחיק לכת, הוא הגדיש את הסאה.

ואולם, אני גם חייב לציין שבעקבות פרסום מכתב-הנבלה באתר של חד"ש התפרסמו בו גם שני טוקבקים אותם אני מביא ככתבם וכלשונם:

מאמר זוועה

[الاسـم: גיא כהן ][البلد: תלאביב ]

מאמר לא ראוי , מפתיע אותי שאתר קומוניסטי מפרסם אותו בלי בושה.
הכאב שמפלגה אינטרנציונלית נופלת כל כך עמוק בהזיות לאומניות < אסור לעשות השוואות לכאב . אני נגד מדיניות הממסד השלטוני הישראלי . אבל זה לא סיבה לא להרגיש ולהזדהות עם כל כאב אנושי . אני לא מצדיק מדיניות הכיבוש ורצח עם . אבל אוי ואבוי לי אם אהפוך התנהגות ממסד גזעני פשיסטי כסיבה להתעלם מכאב אנושי .
היהודים לא רק ממסד ממשלתי , אלא חברה שיש לפתח עמה שיח פוליטי הגון ורציונאלי

[1] מה השטויות האלה

[الاسـم: סמי][البلد: חיפה ]

להעיף את המאמר הזה כמה שיותר מהר ,כי כותב המאמר לא צודק וגם לא חכם ,ומי שמאשר דבר זה הוא כנראה לא מבין שום דבר בפוליטיקהה וגם האידיאלוגיה שלו היא שקר .ההורים של שליט וגם שליט הם קורבן של הכיבוש בדיוק כמו כל העם הפלסטיני שחי את הכיבוש ואת ההשלכות שלו נקודה .

                        שתי התגובות הללו מעוררות כבוד כלפי כותביהן והן מחזקות את מה שאני יודע זה מכבר:  בחד"ש-מק"י ישנם חברות וחברים המתנגדים לתהומות אליהן גורמים מסוימים מדרדרים את מפלגתם. הגיעה העת שחברות וחברים אלו ינקטו עמדה פומבית ויעשו משהו כדי לעצור את הסחף. הם חייבים את זה קודם כל לעצמם.

יוסף אלגזי

 

10/5/2010