Because the original gucci replica intention is to create a handbags replica, when choosing replica handbags fabric, replica watches uk chooses to avoid the delicate and rolex replica .
windowssupport.org The Activation Keys and Download Links will be sent directly to the email address associated with your purchase after payment is confirmed. Deliveries are generally completed in 5 - 60 minutes, but may take longer depending on the time of purchase. Office Professional Plus 2016 Key online windows 10 key online office-professional-plus-2013 key parajumpers sale canada goose sale עזרא נאווי עומד להיזרק לכלא באשמת אכפתיות
מאמרים
היסטוריה, זיכרונות
תרבות
Français English عربى  Etc.

15/4/2009-15/6/2009
20 שנה לטבח בככר טיאננמן בבייג'ין
הודו: הפּסיונריה עם הסארי הורוד
אני מתכונן למאסרי / יוסף אלגזי
סיפורו המשפטי של אבו נכבה / עו"ד חסן ג'בארין, עדאלה
"איחוד ירושלים" - אשליה וגזל / מאות מפגינים במחאה על אפליית תושבי ירושלים המזרחית
שני קציני צה"ל בכירים הודו: מופעלת אלימות נגד פלסטינים, חשודים ולא חשודים כאחד
סיבלותיהם של תושבי עזה בין הפטיש (המצור הישראלי) ובין הסדן (עריצות חמאס)
למה דווקא גנות ? מאת סיגל רוזן
משמרת מחאה בירושלים נגד עוולות הקק"ל
רואנדה: 15 שנים לרצח-עם / "אלוהים מבלה את היום במקומות שונים ובלילה חוזר לישון ברואנדה"
עזרא נאווי עומד להיזרק לכלא באשמת אכפתיות
הממסד חייב להשלים: המיליטריזם בישראל בירידה
תעודות ההכשר שקיבלו החוקרים המענים של הסי.איי.אי.
לא, לא נשכח את גלעד שליט !
העיתונאית הפלסטינית נאלה ח'ליל: "אני אומנם מכסה את ראשי, אך לא את מחשבותי"
עצומה נגד האיסור שהוטל על ילדים בדואים לשחק בפארק ב"עומר"
לא מאמינים לצה"ל / רצח באסם אבו רחמה מבילעין
מעצמת הרשע ארה"ב / קורבנות המלחמה בעיראק / חנינה למענים מה-סי.אי.איי.
מאבק האשה הפלסטינית נגד עריצות הגבר
גם HRW מאשים את חמאס בחיסול יריבים פוליטיים
שביתת 1,200 חברי סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה
ערב הזכרון לשואה: קרון הרכבת "המדוזה", מאת חיים-וידאל ספיחה
סלוואן ופרויקט "עיר דוד": "וכי מה יוותר מן הארכיאולוגיה כאשר תפרוץ מלחמת-דת?"
פרופ' יואל דונחין: מדוע אין כל צורך בשר בריאות!?
אפליית האזרחים הערבים במערכת ההשכלה הגבוהה, מאת יאסר עואד

עזרא נאווי עומד להיזרק לכלא באשמת אכפתיות

 

מאת נווה גורדון*

 

עזרא נאווי הושם ללעג ונעצר כשניסה להגן על בתיהם של בני-אדם. רק  התערבות בינלאומית יכולה לעזור לו עכשיו.

נאווי איננו פעיל זכויות אדם טיפוסי. הוא חבר בארגון היהודי-ערבי, תעאיוש, יהודי ישראלי ממוצא עיראקי, דובר ערבית שוטפת. הוא הומוסקסואל, בשנות החמישים לחייו, ושרברב במקצועו. ייתכן שמשום שבא משולי החברה, הוא רגיש לאלה שנדחקו – לרוב בכוח – לשוליים.

 

עזרא נאווי בחברת ילדים מטובא

 

"פשעו" – ניסיונו לעצור בולדוזר צבאי מהריסת בתיהם של בדואים פלסטינאים מאום אלח'יר בדרום אזור חברון. פלסטינאים אלה נמצאים תחת כיבוש ישראלי במשך כמעט 42 שנה. הם חיים עדיין ללא חשמל, ללא מים זורמים ושירותים בסיסיים אחרים ונתונים להתנכלויות בלתי פוסקות מצד המתנחלים והצבא – שתי זרועות שהתאחדו במטרה לנשל את הפלסטינאים מהאדמה ושללא ספק זכו לברכת הדרך מצד הממשלה.

 

במקרה נקלט האירוע בעדשות המצלמה של הערוץ הראשון והסרטון, באורך שלוש דקות, שודר.  בסרטון נראה נאווי, האיש בבטלדרס ירוק, כשהוא לא רק מוחה באומץ כנגד ההרס אלא גם אומר לאיש משמר הגבול, לאחר שהבולדוזר הורס את המבנים, מה דעתו על מעשיהם. שעה שישב אזוק ברכב צבאי, לאחר מעצרו, הוא קורא: "כן, הייתי חייל, אך לא הרסתי בתים...הדבר היחיד שיישאר כאן זו שנאה".

 

לאחר מכן, מראה הסרטון את אנשי משמר הגבול צוחקים על האיש. הם לא הסתפקו בלעג ובצחוק לאיד, אלא, לנוכח העזתו, החליטו להאשימו בתקיפת שוטר. בניגוד לעובדות הגלויות (כפי שנקלטו כאמור בעין העדשה) מצא בית המשפט הישראלי את נאווי אשם בתקיפה באירוע שהתרחש ב-2007, וביולי הקרוב הוא עומד להישלח לכלא. אלא, אולי, אם תבוא זעקה ציבורית.

 

המקרה של נאווי אינו נוגע רק לאיש. הוא נוגע לישראל ולחברה הישראלית ולו רק משום שניתן ללמוד הרבה מאד על הארץ מהאופן שבו מטפלים בפעילי זכויות האדם ולוחמי הדמוקרטיה שבתוכה.

 

רוב האנשים אינם ממש מופתעים בקוראם על מעצרים, רדיפות, הצקות ומאסרים של פעילי זכויות אדם  כדבר שבשגרה בסוריה, מצרים, ערב הסעודית, מרוקו ומדינות נוספות במזרח התיכון. אלה דברים ידועים ובמשטרים רודניים אלה האזרחים מסתכנים כשנוטלים חלק פעיל במאבק לזכויות אדם.

 

מבחינה זו, ישראל שונה מרוב שכנותיה. בניגוד לעמיתיהם במצרים ובסוריה, פעילי זכויות אדם ישראליים, ובמיוחד היהודיים שבהם, יכולים לבקר את המדיניות הפוגעת בזכויות האדם של ממשלתם ללא פחד מפני כליאה. עד כה, הנטיות הבלתי דמוקרטיות של החברה הישראלית באו לידי ביטוי לרוב ביחס המדינה לאזרחיה הפלסטיניים, לתושבים הפלסטיניים שתחת כיבוש ולקבוצה מצומצמת של יהודים סרבני מצפון.

 

ניתן היה לחשוב שביצוע גזר הדין של מאסרו הקרב, כמו גם התפתחויות מעוררות חלחלה אחרות (כמו מעצרם של פעילים של "פרופיל חדש" המואשמים בסיוע למשתמטי גיוס) הנם פועל יוצא מהתבססותה של ממשלה ימנית קיצונית בישראל. אך למען האמת, עלייתו של הימין הקיצוני משקף את צמיחתה של נוכחות פרוטו-פשיסטית בחברה הישראלית, יסודות שהלכו וצברו כוח ולגיטימציה זה שנים רבות.

 

במקרה של נאווי מצויים כל המרכיבים – הן במה שמסומל במישור האישי כמו גם במישור החברתי – של המציאות הנוכחית בישראל.  חבריו יצאו במבצע של פניות לאנשים לכתוב מכתבים לנציגויות הישראליות ברחבי העולם. כיום רק תשומת לב והתערבות בינלאומיים יכולים לחולל שינוי.

----------------

* פורסם בעיתון "גרדיאן" הבריטי (6.5.2009); עברית: פ"ר. באותו נושא ראו גם:

www.notes.co.il/danl/56036.asp

 

 

 

 

 

8/5/2009